Projekt Stone and wood

Jedan od glavnih ciljeva projekta je prilagodba strukovnog obrazovanja kojeg je potrebno učiniti privlačnim srednjoškolcima koji se susreću s teškim donošenjem odluka o njihovom daljnjem obrazovanju, ali su i skloni ranom napuštanju škole.
Potrebno je prilagoditi se svijetu rada što bolje sa posebnim naglaskom na zadržavanje kvalificiranih mladih stručnjaka u državi što je u postao sve veći problem u Hrvatskoj.

Kao dio projekta planirana su 4 transnacionalna sastanka.  Svaki put prije kampa sa učenicima pripremit će se pedagoški aspekti rada:

  • istražiti drvnu industriju i industriju kamena
  • posjet muzejima
  • posjet projektnim partnerima, školama i mjestima gdje će se provoditi obuke
  • izrada programa za kamp, aktivnosti u prirodi, specifičnost područja i sl.
  • identifikacija vještina za realizaciju /usporedbu različitih metoda pedagoškog rada
  • izraditi program obrazovne i kulturalne pripreme stažiranja

ERASMUS+ PROJEKT STONE AND WOOD – UČENICI U FRANCUSKOJ

12.01.2022

Usprkos još uvijek zahtjevnom vremenu u kojem se nalazimo, a posebno u vidu putovanja i učeničke mobilnosti, u francuskoj je pokrajini Bretanji od 14. do 22. studenoga održan Erasmus+ projekt Stone and wood kojeg smo kao škola ponosni dio od… Pročitaj više
Učenički online sastanak projekta “Kamen i drvo”

29.11.2020

Dana 16.10.2020. Godine održan je virtualni sastanak putem video poziva Zoom na kojem su sudjelovali učenici naše škole te učenici Poljske i Francuske u sklopu projekta “Kamen i drvo” (Erasmus +). Našu su školu predstavili studenti završnih godina, maturanti. Studentski… Pročitaj više
Održani Dani Erasmusa

23.10.2020

Dani Erasmusa (Erasmus Days) 2020 diljem Europe slavili su se od 15. do 17. listopada. U Hrvatskoj se ova lijepa proslava održala na više od sto lokacija (dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola, sveučilišta te nevladinih organizacija) od ukupno čak… Pročitaj više
Dizajniraj logo za projekt “Stone and Wood”

08.09.2020

Dragi/e učenici/e, pozivamo vas da sudjelujete u natječaju za dizajniranje loga za projekt “Stone and Wood”. Natječaj je otvoren do 27.9.2020., a vaš dizajn loga potrebno je poslati na email: asso.cawm@gmail.com ili na službenu FB stranicu projekta. Najbolji logo bit… Pročitaj više

Scroll to Top