Održan WinSTONE međunarodni seminar 28.05.2021.

U 2 sata i 30 minuta, koliko je trajao jedan od najzanimljivijih seminara kojeg smo kao Klesarska škola bili dio, stalo je toliko lijepih priča naših prezenterica, stručnjakinja u kamenom sektoru, toliko dobrih i poučnih PowerPoint slajdova i, što je najvažnije, toliko ponosa žena koje cijeli svoj radni vijek provode u “muškim” zanimanjima da to riječima jednostavno nije moguće opisati. Svi su sudionici, gosti ovog neuobičajenog online događaja komentirali nakon odgledanog sadržaja kako nikad do tad nisu osjetili i slušali tako zanimljiva predavanja kojima je u fokusu upravo žena u kamenu i njen životni put.
Moderatorica Karmela Šegvić vodila je i organizirala, zajedno s ravnateljicom Tamarom Plastić, ovaj hvalevrijedan seminar i vodila nas kroz priče Katice Andrijašević, inženjerke građevine, Vinke Marinković, više konzervatorice-restauratorice, Sandre Nejašmić Pirnat, akademske kiparice i naše drage bivše nastavnice, Tamare Plastić, magistrice znanosti u području graditeljstva, Dine Jakšić Pavasović, doktorice umjetnosti i akademske slikarice, Ide Stipčić Jakšić, modne dizajnerice, Željke Frančeski, klesarice i vlasnice klesarskog obrta te, naposljetku, ali nikako manje važno, Vanesse Martinić, naše drage učenice 3.a razreda.
Posebna zahvala svakako ide, osim našim govornicama, i partnerima na ovom projektu, Reineru Krugu iz njemačkog DNV-a i Davidu Caparrosu Pérezu, predstavniku španjolskog CTM-a koji su na početku seminara rekli nešto više o samom projektu WinStone i upoznali gledatelje i slušatelje sa njegovim ciljevima i ishodima.
Moramo zaključiti kako je broj žena u tradicionalno “muškim” zanimanjima u značajnom porastu, a ovaj je divni događaj to svakako potvrdio