KLESARSTVO I GRADITELJSTVO-LIPANJ 2022.-POZIV ZA OBJAVULJIVANJE

Poštovani,

i ove godine Klesarska škola raspisuje poziv na objavljivanje u časopisu Klesarstvo i graditeljstvo.

Časopis Klesarstvo i graditeljstvo je zamišljen kao mjesto sučeljavanja i razmjene znanstvenih spoznaja koja zalaze u područje arheologije, povijesti umjetnosti i graditeljstva, povijesti tehničkih znanosti, očuvanja i zaštite kulturne baštine i kulturnog identiteta sredine, arhitekture i urbanizma, tehnologije branja, obrade, ugradbe i zaštite kamena, petrologije, geologije, rudarstva, područja umjetnosti i klesarstva, kiparstva i dizajna u kamenu. Izuzetno je značajna i njegova didaktička vrijednost za najširi krug građana, ljubitelja kamena i klesarskog umijeća, učenika, studenata akademije i poslijediplomaca različitih usmjerenja.

Pokretanje časopisa oživotvorenje je ideje izrečene tijekom obilježavanja 80-te obljetnice osnutka Klesarske škole u Pučišćima.

Opseg časopisa obuhvaća sva područja koja s bilo koje strane osvjetljavaju tematiku kamena.

Molimo zainteresirane autore da nam pošalju svoje radove na  recenziju i objavljivanje.

Najkasnije do 30. svibnja 2022.

Radove u formatu MS Word, s naznakom u predmetu „Za Klesarstvo i graditeljstvo“ možete poslati na e-mail adresu:
klesarska-skola@klesarska.tcloud.hr