Izvodi iz odluke o elementima i kriterijima za izbora kandidata
za upis u Klesarsku školu

A. Opće odredbe

Redovni učenici se upisuju u I. razred srednje škole nakon završene osmogodišnje osnovne škole, i to u dobi do 17. godina. Pravo upisa u srednju školu pod jednakim uvjetima, a u skladu sa svojim sposobnostima i interesima i u okviru planiranih kvota upisa imaju hrvatski državljani i Hrvati iz drugih država, i strani državljani uz plaćanje školarine.

B. Zajednička mjerila i postupci upisa

Za upis učenika u 1. razred redovitog obrazovanja u Klesarskoj školi prijavljeni kandidati vrednuju se i boduju:

• uspjeh u prethodnom školovanju prema postignutim ocjenama u 7. i 8. razredu osnovne škole iz opceg uspjeha i nastavnih predmeta važnih za nastavak obrazovanja u pojedinim vrstama programa,
  • posebno važni predmeti, i to iz 5 predmeta za upis u četverogodišnju strukovnu školu (klesarski tehničar), i 3 predmeta za upis u trogodišnji obrtnicki smjer (Klesar),
  • svakom kandidatu za upis utvrduje se ukupan zbroj ocjena iz 7. i 8. razreda osnovne škole, i to iz općeg uspjeha i nastavnih predmeta utvrdenih u “Popisu predmeta i elemenata posebno važnih za upis i nastavak školovanja”, a to su:
  • Struka (područje rada) Programi—zanimanje predmeti
  • Graditeljstvo i Geodezija “Klesarski tehničar”, hrvatski jezik,strani jezik, matematika, fizika, tehnička kultura
  • Graditeljstvo “Klesar”, matematika, fizika, tehničko crtanje

• Najniži broj bodova potrebnih za upis u pojedine programe obrazovanja u ljetnom roku je:
  • 40 bodova – Klesarski tehničar
  • 30 bodova - za upis na nepopunjena mjesta u jesenskom upisnom roku
  • Na natječaj za upis učenik prilaže:
  • prijavnicu za natječaj
  • rodni list
  • domovnicu
  • svjedodžbu 7. i 8. razreda osnovne škole, a za program Klesar prilaže se i:
  • potvrda o zdravstvenoj sposobnosti izdana od specijaliste medicine rada
    C. Upis u programe za odrasle osobe

Polaznici programa za obrazovanje odraslih (za stjecanje školske ili strucne spreme, prekvalifikaciju, osposobljavanje i usavršavanje) upisuju se sukladno clanku 11. i 12. Pravilnika o obrazovanju odraslih.
    Uvjeti upisa:
    Za upis za stjecanje školske ili stručne spreme ( prekvalifikacija) podnosi se:

• zamolba Nastavničkom vijeću
  • svjedodžbe o završenim razredima srednje škole
  • Za sva pitanja ili nejasnoće možete nas kontaktirati putem online obrasca postavi pitanje.