U sklopu Klesarske škole nalazi se i učenički dom koji omogućava smještaj svim redovnim učenicima čije prebivalište nije u Pučšćima. Učenici nam dolaze iz svih krajeva Republike Hrvatske. Zgrada doma izgrađena je 1902. godine kao obiteljska kuća obitelji Kraljević.
Isti objekt otkupljen je 1956. godine i preuređen u učenički dom. Godine 2000. izvršena je druga adaptacija kojom je u domu dobiveno 19 soba čiji je kapacitet ukupno 57 učenika. Osim toga, dom ima učionicu i dnevni boravak, prostoriju za odgajatelje, te prostor za spremačice.
Sustav škole i doma grije se centralnim grijanjem, a zahvaljujući Uredu za prosvjetu Splitsko-dalmatinske županije sve učionice su klimatizirane tako da je rad moguć i u vrućim danima lipnja, odnosno, rujna.
Prizemlje doma zauzima kuhinja i velika blagovaonica gdje se svakodnevno učenici mogu poslužiti uslugama prehrane. Osim kvalitetnog smještaja i prehrane, učenici imaju stalnu pedagošku i psihološku podršku.
Život i rad u domu provodi se kroz tri odgojne skupine pod stručim pedagoškim vodstvom odgajatelja i stručog suradnika-psihologa i medicinske sestre. Godišnje planiranje i programiranje odgojno-obrazovnog rada izrađuje se na temelju naših iskustava, anketiranja učenika i njihovih roditelja, razgovora s njima kao i stručnog usavršavanja naših djelatnika te suradnje s učeničim domovima iz čitave Hrvatske.

Telefon učeničkog doma: 021 / 718-366

Djelatnici učeničkog doma:
  • Dario Orlandini, prof., voditelj učeničkog doma
  • Suzana Parunov, dipl. učitelj, odgajatelj
  • Marica Jerčić, pedagog, odgajatelj
  • Berislav Milišić prof. TZK, odgajatelj
  • Slobodan Jović, psiholog, (1/2 radnog vremena), stručni suradnik
  • Željko Mileta, prof., odgajatelj za rad vikendom
  • Verica Martinić, medicinska sestra, (1/2 radnog vremena)

• Za prehranu učenika zaduženo je osoblje kuhinje:
  • Stipe Bauk, VKV kuhar, šef kuhinje
  • Mireja Eterović, KV kuharica